2013, Klubb- och Cuptävlingar

2013, Övriga Tävlingsresultat

13.09.2012 Terrängcup, deltävling 1, Solf 15.12.2012 NAT LIII Pohjankyrön hiihdot, F, Storkyro    
20.09.2012 Terrängcup, deltävling 2, Sundom 16.12.2012 DT Kaamoskisat, K, Seinäjoki
26.09.2012 Terrängcup, deltävling 3, Malax  27.12.2012 DT Närpes, F
3.10.2012 Terrängcup, slutresultattr  29.12.2013 NAT, FIS, Vöråspelen, K, Sprint
   30.12.2012 NAT, FIS Vöråspelen, K
 3.1.2013 DT Öjbergsskidningen, F, Sundom
SKIDTÄVLINGAR

 5.1.2013 DT Hellnäs, K

 9.1.2013 Korsholm Cup 1, F, Smedsby  6.1.2013 Landskapsstafetten, Lehtimäki
23.1.2013 Korsholm Cup 2, K, Kvevlax   10.1.2013 DT, Närpes, K
24.1.2013  Klubbtävling, F  12.1.2013 DT Malax, K
28.1.2013 Korsholm Cup 3, F, Replot  15.1.2013 DT Solf Parklopp, F
7.2.2013  Klubbtävling, K  19.1.2013 ÖIDM, Nykarleby, K, individuellt
17.2.2013 Korsholm Cup 4, K, Solf   20.1.2013 ÖIDM, Nykarleby, K+F+F, stafett Nykar
18.2.2013 Klubbtävling, F   20.1.2013 NAT Juhan Hiihdot, K, Kurikka
4.3.2013 Klubbtävling, K  26.1.2013 NAT Säläsjärven Hiihdot, F, Jurva hit
5.3.2013 Klubbkamp MIF/SIF/SIK, K, Malax 27.1.2013 DT Vargberget, F
11.3.2013 Klubbkamp MIF/SIF/SIK, F, Sundom 2.2.2013 FSSM, F, individuellt, Ekenäs 
12.3.2013 Klubbmästerskap 2013, F 3.2.2013 FSSM, Stafett K+F, Ekenäs  
18.3.2013 Byastafett 2013, K+F+F+F1 3.2.2013 NAT Santavuoren hiihdot, Ilmajoki 
19.3.2013 Knattebyastafett 2013, F+F+F+F 6.2.2013 DT Högåsen, K 
26.3.2012 Kilometerskidningen 2013 9.2.2013 DT Vargberget, K 
  10.2.2013 BotniaVasan, K10
  13.2.2013 Föreningsstafetten 2013
  17.2.2013 Fäbodaloppet 2013
  17.2.2013 Kommunmästerskapet 2013
  20.2.2013 DT Pörtom Parklopp, F
  03.03.2013 DT Bötombergsspelen, F 
  2.3.2013 Hopeasompa 2013, F, Äänekoski
  6.3.2013 DT Waterloo, F 
  7.3.2013 Korsholms Skolmästerskap åk 1-2, K, Solf7.3
  9.3.2013 DT Parsprint, Ylistaro, F
  9.3.2013 DT Vargberget, jaktstart
  10.3 DT Malaxloppet, K
  13.3.2013 Korsholms Skolmästerskap åk 3-6, F, Replot3
  16.3 DT Vargberget, masstart, K
  17.3 DT Fyrryhiihdot, F, Lillkyro
  24.3 NAT Kurpavuorenhiihdot, F, Ilmajoki

 

 

 

2012, Klubb- och Cuptävlingar

2012, Övriga Tävlingsresultat

13.09.2011 Terrängcup, deltävling 1, Malax 7.1.2012 DT Hällnäs, K    
22.09.2011 Terrängcup, deltävling 2, Solf 8.1.2012 IK Falkens Nationella, K, Lappfors
28.09.2011 Terrängcup, deltävling 3, Sundom 10.1.2012 DT, Solf Parklopp, F
28.09.2011 Slutresultat, Terrängcupen 14.1.2012 NAT Mini-Seljes, F Nedervetil  
14.1.2012 NAT Parran hiihdot, F, Teuva
26.01.2012 Korsholm Cup 1, K, Skatila

15.1.2012 NAT Vöråspelen, K, Vörå

6.2.2012 Korsholm Cup 2, K, Replot 17.1.2012 DT Vargberget, F, Närpes    
14.2.2012 Klubbtävling, fri stil 22.1.2012 NAT Pohjankyrön hiihdot, K, Storkyro
16.2.2012 Korsholm Cup 3, F, Solf16 21-22.1.2012 ÖIDM, Ind+stafett, Bötombergen, K
4- 5.3.2012 Klubbtävling, Jaktstart, K+F 28.1.2012 DT För-FSSM, K, Närpes
8.3.2012 Korsholm Cup 4, F, Kvevlax 29.1.2012 DT Öjbergsskidningen, F, Sundom    
13.3.2012 Klubbmästerskap, K 10.2.2012 SFSI-mästerskapen, F, Närpes
19.3.2012 Knattebyastafetten, F 11.2.2012 FSSM, individuellt, K, Närpes
20.3.2012 Byastafetten, K+F+F+F 22.2.2012 DT Pörtom Parklopp, F
22.3.2012 Kilometerskidningen 1h, F 25.2.2012 DT Högåsen, K
12.4.2012 Fischer- MySports Cup, slutresultat 26.2.2012 DT Malax, F
5.5.2012 Korsholm Cup, slutresultat 2012 3.3.2012 DT, Parstafett, Ylistaro, F
  6.3.2012 Korsholms skolmästerskap, K,  åk. 1-2
  7.3.2012 DT Waterloo, Korsnäs, F, F
  8.3.2012 Kommunmästerskap, F, Kvevlax
  10.3.2012 DT Jaktstart, K+F, NärpesF
  10.3.2012 NAT Oulun Tervahiihdot, F
  11.3.2012 DT Malaxloppet, KF
  14.3.2012 Korsholms skolmästerskap K,  åk. 3-6
  15.3.2012 DT Nallestafett, K, Vörå
  17.3.2012 DT Masstart, F, Närpes
  18.3.2012 NAT IK Kronan, F, Kronoby
   
  t
   
   
   
   
   
   

 

 
2011, Klubb- och Cuptävlingar

2011, Övriga Tävlingsresultat

30.12.2010 KT, fri stil     01.12.2010 Hannun Cup, Storkyro, F
10.1.2011 Korsholms Cup 1, F, Solf 14.12.2010, DT Vargberget, F, Mysportscup
02.02.2011 Korsholms Cup 2, K, Skatila 26.12.2010, NAT. Parran Hiihto, K
06.02.2011 KT, jaktstart K+F  28.12.2010, DT Vargberget, F, Mysportscup
21.02.2011 KT, fri stil     02.01.2011, NAT. Seinäjoen XXIX Talvikisat02
07.03.2011, Klubbmästerskap, fri stil

06.01.2011 DT Solf Parklopp, F, Mysportscup

14.03.2011 Korsholms Cup 3, K, Smedsby 08.01.2011 DT Hellnäs, K, Mysportscup
21.03.2011 Korsholms Cup 4, F, Replot 13.01.2011 DT Öjbergsskidningen,F, Mysportscup
22.03.2011 Byastafett, K+F+F+F, Solf 16.01.2011 NAT Vöråspelen, K, MySportscup
24.03.2011 Knattebyastafett, F+F+F+F, Solf 16.01.2011 NAT Säläsjärven hiihdot, Jurva, K
28.03.2011 Kilometerskidningen mellan byar, F 18.01.2011 DT Vargberget, K, Mysportscup
08.04.2011 MySports Cup, slutresultat 22.01.2011 ÖIDM, Lappfors, Invididuell K, Mysportscup
18.04.2011 Korsholms cup, Cupresultat 2011 23.01.2011 ÖIDM, Lappfors, Stafett K+F+F Mysportscup
  23.01.2011 NAT Pohjankyröhiihdot, F, Storkyro
  29.01.2011 DT Fyrryhiihdot, F, Lillkyro
  02.02.2011 Kommunmästerskap, K, Skatila
  05.02.2011 Landskapsstafetten, Kurikka, Herrar
  05.02.2011 Landskapsstafetten, Kurikka, Damer
  08.02.2011 DT Malax, F, Mysportscup
  12.02.2011 FSSM individuellt F, Nykarleby
  23.02.2011 Pörtom Parklopp, F
  26.02.2011 DT Högåsen, K
  09.03.2011 Föreningsstafetten, F, Malax, Mysportscup
  10.03.2011 Skolmästerskap 1-2, K, Iskmo
  12.03.2011 DT Jaktstart, K+F, Vargberget, Mysportscup
  13.03.2011 Malaxloppet, K, Malax, Mysportscup
  16.03.2011 Nallestafetten, K, Vörå, Mysportscup
  19.03.2011 SFSI-mästerskap, ind, K, Ekenäst
  19.03.2011 SFSI-mästerskap, Stafett, K, Ekenäs
  20.03.2011 FSSM, Stafett, K, Nykarleby
  22.03.2011 Skolmästerskap 3-6, F, Smedsby
  27.03.2011 NAT XXXIX Kurpanvuoren hiihdot, F, Ilmajoki
  30.03.2011 DT Waterloo, F, Korsnäs
  02.04.2011 DT, F, Vargberget

                               

 
2010, Klubb- och Cuptävlingar

2010, Övriga Tävlingsresultat

28.12.2009 KT, klassisk stil 15.12.2009 DT på Vargberget ,F, Mysportscup

06.01.2010 KT, fri stil

16.01.2010 Nat. Storkyro ,K            
12.01.2010 Solf Parklopp, fri stil, Mysportscup 17.01.2010 Nat. Vörå ,K, Mysportscup           
14.01.2010 Korsholms cup 1 Skatila, klassiskt 19.01.2010 DT på Vargberget ,K, Mysportscup  
27.01.2010 Korsholms cup 2 Solf,fri stil 23.01.2010 DT i Hellnäs,K, Mysportscup    
02.02.2010 KT, klassisk stil

24.01.2010 DT i Malax,F, Mysportscup     

08.02.2010 KT, fri stil 30.01.2010 ÖIDM på Vargberget ,F, Mysportscup
10.02.2010 Korsholms cup 3, Smedsby, K 13.02.2010 Pixnesprinten ,F, Mysportscup
01.03.2010 KT, Jaktstart K+F 16.02.2010 DT i Ylistaro ,F
09.03.2010 Klubbmästerskap, K 21.02.2010 Tjöck,F, Mysportscup
  23.02.2010 Pörtomparklopp,F, Mysportscup
16.03.2010 Kommunmästerskap, Replot, F 25.02.2010 Föreningstafetten,F, Pixne
22.03.2010 Byastafetten 27.02.2010 DT på Högåsen,K, Mysportscup
  07.03.2010 NAT. Miniseljes,F,Nedervetil
  13.03.2010 NAT. Jaktstart, Vargberget, K+F
  19.03.2010 Skolmästerskap,Indiv., F
  19.03.2010 Skolmästerskap,stafetter, F
  20.03.2010 ÖIDM Stafetter, Vargberget, K+F
  21.03.2010 Malaxloppet, K
  21.03.2010 Kronans Nationella, F
  24.03.2010 DT I Korsnäs, F
  27.03.2010 Bötombergsspelen, F
  28.03.2010 Nopankylä, NAT, F

                               

 
2009, Klubb- och Cuptävlingar

2009, Övriga Tävlingsresultat

06-01.20017.12.2008 KT, Klassisk stilisk                   14.12.2008 DT i Vörå, K
                0505.01.2009 KT, Fri stilis                   27.12.2008 DT i Kurikka, K
            13.01.2009 Solf Parklopp,Fri stil                   03.01.2009 DT i Kortesjärvi, F
20.01.09 Korsholms cup 1,Solf klassisk stilis                   10.01.2009 Nat. i Storkyro, F

28.01.2009 KT, Jaktstart K+Fis

                  17.01.2009 Nat. Vöråspelen, K
01.02.09 KC 2,(Kommunmästersk.)Smedsby, K

24.01.2009 ÖIDM i Nedervertil, K

04.02.09 Korsholms cup 3,Smedsby, F

 

16.02.2009 KT, Klassisk stilis

 

05.03.09 Korsholms cup 4,Replot, F

 

      10.03.2009 Klubbmästerskap, Fri stilis

 

           16.03.2009 Knattebyastafett, Fri stilis

 

18.03.2009 Byastafettis

 

25.03.2009 KT, fri stil samstart.is

 
   

                               

 
2008, Klubb- och Cuptävlingar

2008, Övriga Tävlingsresultat

06-01.200006.01.2008 KT             15.12.2007 DT i Vörå
           08.01.2008 Solf Parklopp        13.01.2008 DT Vaasan Hiihtäjät
                  14.01.2008 KT           15.01.2008 DT i Seinäjoki5t5
       31.01.2008 Korsholms Cup 1         26.01 ÖIDM Individuellt i Vörå
       04.02.2008 Korsholms Cup 2 151   27.01 ÖIDM Stafetter i Vörå
                  04.02.2008 KT 151       02.02.2008 DT i Malax5t
                  17.02.2008 KT 151   12.02.2008 Pörtom Parklopp5
       20.02.2008 Korsholms Cup 3 151 15.02 FSSM Sprint i Lappfors
       03.03.2008 Klubbmästerskap 151 16.02 FSSM Individuellt i Lappfors
       10.03.2008 Knatte Bya-Stafett 151  19.02 Föreningstafett i Malax
                  24.03.2008 KT 151        21.02 Bötom sprinten
        24.03.2008 Bya-Stafetten        04.03 Skolskidningar i Replot
  151       08.03 Jaktstart i Närpes
  151     09.03 Nallestafetten i Vörå
  151      09.03 Bötombersspelen
  151   12.03 Skolskidningar i Solf
  151  

                                  

 

Byastafetten 2007 Parkloppet 2007 Klubbtävlingar 2007 Korsholms Cup 2007
Byastafetten 2006 Parkloppet 2006 Klubbtävlingar 2006 Korsholms Cup 2006
Byastafetten 2005 Parkloppet 2005 Klubbtävlingar 2005 Korsholms Cup 2005 Löptest hösten 2005
Byastafetten 2004 Parkloppet 2004 Klubbtävlingar 2004 Femman Cup 2004 Löptest hösten 2004
Byastafetten 2003 Parkloppet 2003 Klubbtävlingar 2003